Zakończenie roku szkolnego w bursie

zakończenie roku szkolnegoJeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, 12 czerwca 2019 roku zebrałyśmy się, aby razem celebrować dziękczynienie za rok nauki i wspólnego dzielenia codzienności w bursie.

Była to też okazja świętowania imienin S. Dyrektor, Margarity Żurawskiej oraz czas podziękowań i wdzięczności, szczególnie tym siostrom, które kończą czas swojej posługi w bursie.


Rozpoczęliśmy modlitwą w intencji S. Dyrektor podczas Eucharystii, której przewodniczył o. Paweł Cyz COr. Dziękowaliśmy za dar jej osoby oraz wkład pracy i poświęcenia dla funkcjonowania placówki.

Kolejny punkt programu przeniósł nas w klimat poezji, piosenki i obrazu. Była to część artystyczna, której centrum stanowiła „Pieśń słoneczna” św. Franciszka – w duchu dziękczynienia i radości. Pojawił się nawet sam św. Franciszek :) Cieszyło duże zaangażowanie dziewczyn w śpiew i recytację poezji. Na potrzebę chwili - dzieki zdolnościom muzycznym, które się ujawniły - powstał mini zespół. Dzięki temu, była to chwila na refleksję i zatrzymanie się już u progu wakacji.

Po życzeniach i podziękowaniach przeszliśmy na wspólną kolację – była to oczywiście pizza a’la bursa.

 

zakończenie roku szkolnego

zakończenie roku szkolnego

zakończenie roku szkolnego

zakończenie roku szkolnego

zakończenie roku szkolnego

zakończenie roku szkolnego

Teraz zaś, życzymy wszystkim dobrych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!