Pożegnanie maturzystek

Pożegnanie maturzystek w bursieW tym roku, dość wcześnie ze względu na termin świąt, bo już 4 kwietnia świętowałyśmy pożegnanie naszych drogich maturzystek. Rozpoczęliśmy Mszą św. w ich intencji, której przewodniczył o. Paweł Cyz COr.

Nie zabrakło radosnej części artystycznej. Maturzystki zostały zaproszone do wzięcia udziału w teleturnieju „Bursionerzy”, co na pewno :) umożliwiło im praktyczne sprawdzenie swojej wiedzy przed maturą i podniosło jej wyniki.

Pytania były bardzo trudne, tak aby dobrze rozruszać szare komórki. Aby spróbować swoich sił, przedstawimy kilka z nich (odpowiedzi na dole):


1. Zadanie maturalne z matematyki. Ile końców ma trzy i pół kija?
2. Pytanie maturalne z geografii. Kura stoi na granicy polsko-francuskiej. Do którego państwa będzie należeć?
3. Pytanie z historii. Jak miał na imię Napoleon? 
4. Pytanie z wiedzy o naszej bursie. Ile jest gwiazd w znaku SERVIAM? Jak się nazywa konstelacja gwiazd, którą tworzą?


Nasze maturzystki poradziły sobie doskonale. Pomocna okazała się również publiczność oraz podręczne koło ratunkowe. Wiele radości wniosła ze sobą specjalnie skonstruowana na to wydarzenie maszyna losująca – która zdawała się być bardzo podobna do Kaśki… ale to tylko złudzenie.


Spotkanie zakończyły podziękowania i pożegnania, na które przybyła sama św. Urszula. Wręczając maturzystkom symboliczne statuetki w kształcie niedźwiedzicy z zaznaczoną konstelacją gwiazd młodsze koleżanki składały życzenia:

„Mała niedźwiedzica to konstelacja gwiazd. Jest ona umieszczona także w znaku SERVIAM. Konstelacja ta oświetla drogę, nie jakąkolwiek, ale drogę do bezgranicznej miłości. Życzymy wam aby w drodze waszego życia prowadziła was wiara. „Per aspera ad astra” – przez trudy do gwiazd – głosi stare przysłowie. Aby osiągnąć upragniony, wymarzony cel trzeba podjąć związany z nim trud. Wiara jest zaufaniem Bogu, On ma dla każdej z was najlepszy plan – odkrywajcie go każdego dnia. (…)”

 

Pożegnanie maturzystek

Pożegnanie maturzystek

Pożegnanie maturzystek

Pożegnanie maturzystek

Pożegnanie maturzystek

Pożegnanie maturzystek

Pożegnanie maturzystek

Pożegnanie maturzystek

Pożegnanie maturzystek

 

Odpowiedzi:

1)  8 końców   2) nie ma takiej granicy 3) Napoleon  4) 7 gwiazd, Mała Niedźwiedzica lub Mały Wóz