Pasowanie na mieszkankę bursy

pasowanieW drugim tygodniu roku szkolnego, 11 września nadszedł najwyższy czas, aby odbyło się pasowanie nowych dziewczyn na prawowite mieszkanki naszej bursy.

Dziewczęta z klas pierwszych zebrały się na salce, gdzie czekały już na nie starsze koleżanki. Pierwszym punktem uroczystości były miłe słowa powitania przewodniczącej bursy oraz sióstr wychowawczyń.

Następnie każda z pierwszoklasistek otrzymała kartkę, na której starsze "bursianki" wraz z siostrami obdarowywały je miłymi słowami. Chwilę później odbyła się prawdziwa bitwa na papierowe kulki, pomiędzy grupą pierwszaków i starszych dziewczyn. Zabawa przełamała zapewne lody nieśmiałości i zakończyła się na szczęście remisem. Rozpaliła ona ducha rywalizacji i świetne humory do końca wieczoru.


Punktem kulminacyjnym było oficjalne pasowanie nowych dziewcząt oraz przyłączenie ich do wspólnoty Bursy Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Tarnowie. Nie mogło zabraknąć na koniec także miłego słodkiego akcentu, jakim były pyszne pistacjowe lody. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze, a jednym z jego widzialnych owoców stał się łańcuch, który powstał z kartek, na których każda dziewczyna wpisała swoje imię. Symbol tworzonej przez nas wspólnoty.


Anna P., Maria S.

 pasowanie 01  pasowanie 02
 pasowanie 03  pasowanie 04
 pasowanie  pasowanie
 pasowanie  pasowanie
 pasowanie  pasowanie
 pasowanie  pasowanie
 pasowanie  pasowanie